Hostel Allotment | Best Engineering College in Uttarakhand, India

Hostel Allotment

Hostel Allotment List- First Year

Block/ R.No

Name of Student

Year

Course

Branch

D-101

Albert De Berma

I

Poly.

Civil

Hostel Allotment List- Second Year

Block/ R.No

Name of Student

Year

Course

Branch

A-201

Naresh Raj Yadav

II

B.Tech

Civil

Ranjit Yadav

II

B.Tech

Civil

A-202

Thongam Niladas

II

B.S.C

Forstry

Sujit Siddha

II

BSC

Ag

A-203

Jay Kumar Thakur

II

Poly

ME

Hajrat Nadph

II

Poly

ME

A-204

Abhishek Chaudhary

II

B.Tech

Civil

Nirajan Mandal

II

B.Tech

Civil

A-205

Ram Krishan Yadav

II

Poly

Civil

Anurdh Kumar Yadav

II

Poly

Civil

A-206

Nishesh Kumar Tharu

II

B.Tech

Civil

Indra dev Yadav

II

B.Tech

Civil

A-207

Phuntsho Younten

II

B.Tech

Civil

Kezang Tobgay

II

B.Tech

Civil

A-208

Khagendra Nepal

II

Bcom

 

Padam Bahadur Baniya

II

BBA

 

A-209

Brijesh M. Tripathi

II

B.S.C

Agri

Phub Tshering

II

B.com

-

A-210

Gyan Bdr Biswa

II

B.Tech

Civil

Tshering

II

B.S.C

Forstry

A-211

Tak Bdr Tirwa

II

BBA

-

Pasang Dorji

II

B.Tech

ME

A-212

GLVN Raju

II

BSc

Ag

G Padmanabham

II

BSc

Ag

A-213

Naresh Kumar Yadav

II

Poly

Civil

Raghunandan Sant

II

Poly

Civil

A-214

Manoj Chaudhary

II

B.S.C

Agri

Anil Kumar Tharu

II

B.S.C

Agri

A-215

Rajib Karki

II

B.S.C

Agri

Nabin Patel

II

Poly

EE

A-216

Kundan Kumar Yadav

II

Poly

Civil

Rabindra Kumar Mahto

II

Poly

Civil

A-217

Kabir das

II

Poly

Civil

Abir deb nath

II

Poly

Civil

A-218

Amit Kumar Yadav

II

B.Tech

Civil

Sunil KC

II

BSC

Forestry

A-219

Afroj Ali

II

B.Tech

ME

Anup Kumar Gupta

II

B.Tech

ME

A-220

Md Jamsaid Khan

II

B.Tech

Civil

Pappu Yadav

II

Poly

ME

A-221

Arindam Sarkar

II

B.S.C

Agri

Amit Singha

II

B.S.C

Agri

B-201

Dibakar Das

II

B.S.C

Agri

Rajeshori Sarkar

II

B.S.C

Agri

B-202

Sanjeev Kumar Mahato

II

Poly

Civil

Uday Narayan Yadav

II

Poly

Civil

B-203

Praveen Goswami

II

B Tech

Civil

Vishal Giri

II

B Tech 

ME

B-204

Prabhat Karn

II

BBA

.

Ranjan Bikram Sha

II

B.Tech

EEE

B-205

Alok Sha

II

B.S.C

Agri

Subajit Sha

II

B.S.C

Agri

B-206

Bibek Karan

II

B.S.C

Agri

Bimal Chaudhary

II

B.Tech

Civil

B-207

Sunil Kumar Sahani

II

Poly

Civil

Rakesh Kumar Pandit

II

Poly

Civil

B-208

Divya Jyoti singh

II

B.Tech

CS

Abhishek Hujdar

II

B.Tech

 Civil

B-209

Heera Chandra

II

B.S.C

Agri

L Gameichung

II

BSC

Agri

B-210

Roshan Kumar Yadav

II

Poly

EE

Krishana Sen Yadav

II

B Tech

ME

B-211

Bhupendra Bayak

II

B.Tech

Civil

Tribhuwan

II

B.Tech

Civil

B-212

Rameshwar Tharu

II

B.Tech

Civil

Kamlesh Kumar Sah

II

B Tech

ME

B-213

Amit kumar Thakur

II

BBA

Krishan jha

II

BBA

B-214

Devi Charan Dhital

II

B.Tech

EEE

Mon Kr Rai

II

B.Tech

ME

B-215

Jay nath Kr Yadav

II

Poly

Civil

Chandan Kr Yadav

II

Poly

ME

B-216

Syam Deb Nath

II

Poly

Civil

 

Lekzin Yeshi

II

Poly

Civil

B-217

Krishna Kr Yadav

II

B.Tech

ME

Ankit Mishra

II

B.Tech

EEE

B-218

Upendra Biswakarma

II

B.Tech

ME

Bijay Raj Barmel

II

B.Tech

ME

B-219

OM Sagar

II

BSc

Ag

Prabhash Mishra

II

BSc

Ag

B-220

Surendra Kr Sah

II

B.Tech

Civil

Bedraj Mahaseth

II

B.Tech

Civil

B-221

Ashish Karn

II

B.Tech

Civil

Santosh Kr Sah

II

B.Tech

Civil

C-201

Aakash Ahlawat

II

BSc

Ag

Kamal Deb berma

II

BSc

Forestry

C-202

Sukanta Kar

II

B.Tech

Civil

Pinak Sinha

II

B.Tech

Civil

C-204

Sudip Malla

II

B.Sc

Forestry

Supankar Dutta

II

B.Sc

Forestry

C-205

Geli Karga

II

B.sc

Forestry

C-207

Deep Paul

II

Poly

Civil

C-208

Swapnil Chakrabraty

II

BSc

IT

C-212

Manoranjan

II

Poly

Civil

Hostel Allotment List- Third Year

Block/ R.No

Name of Student

Year

Course

Branch

A-101 

Ram Bali  Mahato

III

B Tech 

ME

 

Arjun Kr Das

III

B Tech 

ME

 A-102

Md Imran Thangoli

III

B.S.C

Ag

 

L Herojit

III

BSc

Ag

 A-103

Bishal Kumar Sahani

III

B.Tech

Civil

Bikesh Kumar Yadav

III

B.Tech

EEE

A-104

Tapsi Kr yadav

III

Poly

Civil

Pankaj  yadav

III

Poly

Civil

 A-105

Bal Bdr Sawad

III

B.Tech

Civil

Netra Singh Sawad

III

B.Tech

Civil

 A-106

Nirajn Khatri

III

Poly

Civil

 

Ram Giri

III

B.Tech

Civil

      A-107

Sunil Tharu

III

Poly

Civil

Sitaram Tharu

III

Poly

Civil

A-108 

Ram Sagar Tharu

III

Poly

ME

Prabin Tharu

III

B.Tech

CSE

 A-109

Kashaindra Yadav

III

B.Tech

Civil

 

Anish Yadav

III

B.S.C

Agri

 A-110

Sanjit Ray Yadav

III

Poly

EE

Randhir Kumar Sah

III

Poly

EE

 A-111

Manish Gupta

III

B.Tech

EEE

Pramod Sah

III

B.Tech

EEE

 A-112

Jay Prakash Paswan

III

Poly

EE

 

Charakradhar Yadav

III

Poly

EE

A-113

Pawas Mishra

III

B.Tech

CSE

Jatin Thapa

III

B.Tech

CSE

 A-114

Rajeev Kumar Karn

III

B.Tech

Civil

Sarwan kumar yadav

III

B.Tech

Civil

A-115

Subesh Kumar Yadav

III

Poly

Civil

Sanjib Kumar Mandal

III

Poly

Civil

     A-116

Nishant Khanal

III

B.S.C

Agri

Aman Kumar Ojha

III

B.S.C

Agri

A-117 

Ujjawal Kumar Jha

III

Poly

ME

 

Niraj Kumar Jha

III

BBA

.

 A-118

Sagar Sarkar

III

Poly

ME

 

Tanjil Alam

III

B.S.C

Agri

A-119

Subash Kumar Yadav

III

B.Tech

Civil

Rupesh Kumar Mandal

III

B.Tech

Civil

 A-120

Sukanta Dev Nath

III

BBA

Gaurav Reang

III

BBA

A-121

Dipesh Kumar Yadav

III

B.Tech

Civil

Rupesh Kumar Yadav

III

Poly

EE

B-101

P Suraj Kumar

III

B.S.C

Agri

Chimgrimaya Marei

III

B.Tech

ME

B-102

Ngangon Mantosmei

III

B.Tech

ME

Abel Phaomei

III

B.Tech

Civil

B-103

Manish Kumar Das

III

Poly

Civil

Indra jit Sah

III

Polly

Civil

B-104

Rajkumar

III

B.S.C

Forestery

Janjkhochen Haokip

III

B.S.C

Agri

B-105

Hengomang Chongloi

III

B.S.C

Agri

Kamlal Muan

III

B.S.C

Agri

B-106

Abhinash Kumar Yadav

III

Poly

Civil

Rajesh Sah

III

Poly

Civil

B-107

Kuchi kr Kali

III

Poly

Civil

Alen Deb Berma

III

Poly

Civil

B-108

Debajit Tripura

III

BSc

Ag

Papi Ranjan Deb Berma

III

BSc

Ag

     B-109

Bindu Sah

III

B.Tech

Civil

Krishna Kr Mahato

III

B.Tech

Civil

B-110

Dipankar Sarkar

III

Polly

Civil

Rahul Shil

III

Btech

ME

B-111

Kammileyi Ngangom

III

BSc

Ag

Yimdong Long

III

BSc

Ag

B-112

Amit Kumar Karn

III

B Tech

ME

Brahma Sharma

III

B Tech

Civil

B-113

Eliud Debbrama

III

B Tech

Civil

Mukesh Singha

III

BBA

 

B-114

Sewan Rai

III

BSc

Ag

Nima Sherpa

III

BSc

Ag

B-115

Anil Kumar Yadav

III

B.tech

Civil

Saroj Kumar Yadav

III

B.tech

Civil

B-116

Ramesh Kumar Yadav

III

Polly

EE

Ajay Kumar Yadav

III

Polly

EE

B-117

Dharmendra Kr Gautam

III

Btech

Civil

Aakash Gupta

III

B Tech

Civil

B-118

Dawa Tshering

III

Poly

EE

Sonam Dendup

III

Poly

EE

B-119

Rahul Kr Jha

III

BBA

.

Ankit Kr Chaudhary

III

B.Tech

Civil

B-120

Md Mubarak Raeem

III

B.Tech

Civil

Md Najumudin Hauk

III

BBA

 B-121

Raju Jha

II

BCA

Mikesh Kr Yadav

II

BCA

C-203

Joy Goswami

III

B.Tech

ME

Aniket Barua

III

B.Tech

ME

C-205

Likha Tuka

III

B.Tech

Civil

C-206

Toko Kujum

III

B.Tech

Civil

Lubu Tshering

III

B.Tech

CS

C-207

Ejom Jeyi

III

B.Tech

CS

C-209

Khumcha

III

Poly

Civil

Ashum Tasi

III

BSc

Ag

C-210

Nagachu Gongo

III

B.Tech

Civil

Shyam Singha

III

Poly

ME

C-211

Aakash  Chauhan

III

B.Com

Aman Singh Chauhan

III

B.Tech

ME

Hostel Allotment List- Fourth Year

Block/ R.No

Name of Student

Year

Course

Branch

A-001

Prateek Ranjan Sahaya

IV

B.Tech

CSE

Divyansu Sexena

IV

B.Tech

Civil

A-002

Niraj Sapkota

IV

B.Tech

Civil

Rajeswar Karki

IV

B.Tech

ME

A-003

Bishnu pd Tharu

IV

B.Tech

Civil

Rajesh Chaudhary

IV

B.Tech

ME

A-004

Padam Bdr Bista

IV

B.Tech

Civil

Jeevan Adhikari

IV

B.Tech

Civil

A-005

Sagun Shrestha

IV

B.Tech

Civil

Roshan Phuyal

IV

B.Tech

Civil

A-006

Faisal Ahmed

IV

B.Tech

CSE

Ruman Malik

IV

B.Tech

CSE

A-007

Santosh Kumar Yadav

IV

B.Tech

CSE

Suman Man Kayestya

IV

B Tech

Civil

A-008

Deependra Kr Sah

IV

B.Tech

CSE

Bijay Kumar Yadav

IV

B.Tech

CSE

A-009

Puskar Lal Karn

IV

B.Tech

Civil

Bishal Kumar Yadav

IV

B.Tech

Civil

A-010

Rajesh Kumar Yadav

IV

B.Tech

ME

Ketan Anand Saran

IV

B.Tech

CS

A-011

Binay Khatri

IV

B.Tech

CSE

Nabin Sapkota

IV

B.Tech

ME

A-013

Ramesh Chaudhary

IV

B.Tech

ME

Mostaq Alam

IV

B.Tech

EEE

A-014

Kaylin Khanal

IV

B.Tech

Civil

Nabam Bapu

IV

B.Tech

Civil

A-015

Roshan Kumar sah

IV

B.Tech

ME

Pandav Kumar Raut

IV

B.Tech

ME

A-016

Avinash kumar

IV

B.Tech

Civil

Inder Bhushan Sah

IV

B.Tech

Civil

A-017

Bikas Chaudhary

IV

B.Tech

Civil

Suraj Chaudhary

IV

B.Tech

Civil

A-018

Gaurishankar Yadav

IV

B.Tech

Civil

Abhimanyu Giri

IV

B.Tech

Civil

A-019

Tobom Parene

IV

B.Tech

EEE

Toking Yirang

IV

B.Tech

Civil

A-020

Okram Johnson

IV

B.Tech

Civil

Deepum Pradhan

IV

B.Tech

EEE

A-021

Ram Nath Tiwari

IV

BSC

Ag

Bobin Thapa

IV

BSC

Ag

B-001

IV

Ashish Kumar

IV

B.Tech

ME

B-002

Shishir misra

IV

B.Tech

ECE

Rupendra Rajkaran

IV

B.Tech

ME

B-003

Pramod Lancnnichhane

IV

B.Tech

CS

Ranjan Kumar Sapkota

IV

B.Tech

EEE

B-004

Prabin Bhattrai

IV

B.Tech

CS

Niroj Humagain

IV

B.Tech

CS

B-005

Ramesh Kumar Sah

IV

B.Tech

Civil

Bibek Chaudhary

IV

B.Tech

Civil

B-006

Ganesh Yadav

IV

B.Tech

EEE

Rahul Kumar Sahani

IV

B.Tech

ME

B-007

Krishna Pd Yadav

IV

B.Tech

Civil

Shubham Shrestha

IV

B.Tech

Civil

B-008

Tapi Haniya

IV

B.Tech

Civil

Rajesh Tapi

IV

B.Tech

EEE

B-009

Saughand Limbu

IV

B.Sc

Ag

Sujan Ghimire

III

BSc

Ag

B-010

Amar nath Yadav

IV

B.Tech

CS

Ujjwal Thakur

III

BBA

B-011

Pegmir Talim

IV

B.Tech

Civil

Toko Abo

III

BSc

Forestry

 

B-012

Amresh Thakur

III

B.Tech

ME

Bikesh Dwibedi

III

B.Tech

ME

B-013

Sanjay Sharma

III

B.Tech

Civil

Prakash Kr Sant

III

B.Tech

Civil

 

B-014

Bali Raj Gurang

III

Poly

EE

Kamon Rai

III

Bcom

B-015

Sanjay Kr Choudhary

III

B.tech

Civil

Jonga Doni

III

B.Tech

Civil

B-016

A Dilip Kumar

II

BSc

Ag

 

 

 

 

B-017

Mandipta Rai

III

Poly

Civil

 

Palash Deb

II

Poly

Civil

B-018

Kh Langamba

II

B.Tech

CS

 

Aalim Manjoor Mir

II

BSc

Forestry

 

B-019

Muzaffar Ahamd

II

BBA

 

 

Asif Rashid

II

B.Tech

CS

 

B-020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B-021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C-208

Sanjay Kholiya

IV

B.Tech

ME

 

 

 

 

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

* Your name
* Email
* Describe your query
* Mobile Number
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

* Your name
* Mobile Number
* Email
* Describe your query
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?
Call Us Now
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes